Cover photoCover photo
Aktualizácia webu bola ukončená 1.11.2019. Nový web je prístupný na adrese:
https://www.dkubinsky.sk
meniny Dnes je: 20.9.2021, meniny má: Ľuboslav, Ľuboslava

Meteorologické údaje z vlastnej meteostanice na web

Naspäť

Veľakrát potrebujeme disponovať s aktuálnymi meteorologickými údajmi priamo na webe, získanými z vlastnej meteorologickej stanice. Takáto situácia je bežná napr.  pri malých letiskách, lyžiarskych strediskách a mnohých ďalších prípadoch, kde je potrebné vedieť nielen aktuálnu teplotu, ale aj ďalšie parametre, ako vlhkosť, tlak vzduchu, silu a smer vetra. Naviac údaje je potrebné zbierať, archivovať a sprístupniť formou webu. Pre tieto účely je potrebné mať:

1: Meteostanicu s podporou Wifi, Lan pripojenia

2: Internetové pripojenie v blízkosti meteostanice

3: Web server s podporou PHP, MySQL, automatizovaného spúšťania skriptov (CRON)

Údaje z vlastnej meteorologickej stanice budú pravidelne nahrávané na váš server (vo forme XML) a tam ďalej spracovávané podľa ďalších požiadaviek. Kompletné meteorologické údaje môžu byť zobrazované a ďalej spracované prostredníctvom štandardnej webovej prezentácie (XHTML, CSS)

Meteorologické údaje z vlastnej meteostanice na
web

Zaujímate sa alebo dopytujete prepojenie meteorologickej stanice s vašim webom? Pokojne ma kontaktujte na jeden z uvedených e-mailov.

KOMENTÁRE

1: Napísal: Miro | 18. 11. 2019
Dobry den, mal by som zaujem o meteostanicu, pomocou ktorej by som vedel zistit, aktualnu teplotu, silu vetra, pocet zrazok a cez internet na roznych miestach. Dakujem

2: Napísal: Vladimír | 20. 7. 2018
Dobrý deň,zaujal ma Váš blog ohľadom meteorologickej stanice.Konkrétne potrebujem merať rychlosť a smer vetra(nie je až tak dôležitý),ale chcem sa na to pozerať cez nejaké webové rozhranie.Keďže sme modelárske združenie s vlastným letiskom,potrebujeme to ako soľ.Jediná požiadavka na systém je napájanie.Máme k dispozícii,len 12VDC získaných zo solárnych panelov a záložných akumulátorov.Poprosím Vás o nejaké riešenie,internet s pevnou IP je k dispozíci. Veľmi pekne ďakujem. S pozdravom Béreš V.

Meno *

E-mail

Publikované: 3. 4. 2013 | prečítané: 2161x | komentárov: (2)
Webhosting, domény, servery

Tagy článkov

  arcgis     grass     geomedia     gis     konferencia     dem     hypso     facebook     umb     qgis     surfer     web     analyzy     publikacie     idrisi     tajchy     dizertacka  

Marlon Roudette - New Age

Foto dňa

1.11.2019

Kontakt
|
Vyhľadávanie
|
HTML5
|
CSS

webmaster: posta@dkubinsky.sk

Tvorba web stránok

Web stránky, e-shopy a aplikácie efektívne, funkčne, jednoducho - postavené na vlastnom redakčnom systéme.

Web stránky a E-shopy efektívne, funkčne, jednoducho...

Návrat hore